Kupowanie domów bezpośrednio od deweloperów stało się już pewną normą. Sporo słyszy się jednak o tym, że deweloperzy nie zawsze działają uczciwie i nie zawsze pracują na rzecz klienta, bo bywa i tak, że poprzez różnego rodzaju cwane praktyki dążą wyłącznie do osiągnięcia własnych korzyści i zarobienia na tych najbardziej naiwnych. Na tego rodzaju praktyki trzeba oczywiście uważać. A jak to zrobić?
Jak pozyskiwać domy od dewelopera, by nie wpaść w żadną pułapkę?
Na pewno każdy klient firmy deweloperskiej musi w jakiś sposób zabezpieczyć się przed sytuacją, w której doszłoby do nagłego upadku tej firmy, jej bankructwa i często zarazem przymusowego zamknięcia. Jak stworzyć sobie takie zabezpieczenie? Otóż najlepiej po prostu spróbować wybiec w przyszłość i pomyśleć zawczasu o sprawdzeniu wybranego dewelopera, aby uniknąć skorzystania z usług firmy, która nie może się pochwalić ani dobrą renomą, ani jakimś większym doświadczeniem, ani nawet dosadnym wiekiem. Uważać trzeba zwłaszcza na te nowo otwarte firmy, których wiarygodności nieraz nie da się do końca ocenić. Oczywiście tzw. „starzy wyjadacze” branży nieruchomościowej zawsze będą oczekiwali większych pieniędzy za współpracę, jednakże lepiej już do tej współpracy delikatnie dopłacić, ale za to mieć pewność, że uzyska się dostęp do dobrych nieruchomości i wysokiej jakości usług.
Domy na sprzedaż mogą być też wystawiane bezpośrednio przez osoby prywatne i wcale nie jest tak, że od tych osób nie warto ich kupować. Wielokrotnie mieszkania są urządzone w nowoczesnym stylu i o wysokim standardzie. W przypadku gdy człowiek decyduje się przeprowadzić cały proces zakupu nieruchomości na własną rękę i jeszcze na dodatek decyduje się na zakup domu z rynku wtórnego, tym bardziej jego obowiązkiem staje się dokładne sprawdzenie wszystkich informacji na temat nieruchomości oraz jej aktualnego właściciela. Jak to mawiają – przezorny zawsze ubezpieczony. A lepiej dmuchać na zimne, niż potem żałować, że się tego nie zrobiło.