Trzeba powiedzieć jasno, że dzisiaj każda technologia pozwalająca na budowanie obiektów ma swoje plusy i minusy. Nie inaczej jest w przypadku tak zwanej technologii modułowej, która mimo wszystko nie ogranicza nas w żaden sposób, jeśli chodzi o przestrzeń, ponieważ taki solidny budynek jesteśmy w stanie postawić w dowolnym miejscu. To właśnie sprawia, że taki obiekt można postawić na niezbyt korzystnym z punktu widzenia geodety gruncie. Jest to więc z pewnością Jedno z tych rozsądnych rozwiązań, które pozwala nam także przestrzennie zaprojektować cały dom. Nie ma żadnych ograniczeń względem układu pomieszczeń, przez co nasz dom modułowy może się zmieniać, zwłaszcza jeśli w momencie, gdy stwierdzimy, że chcemy dołączyć kolejny moduł.
Możliwość dopasowania modułów według własnej kolejności
Tutaj fizyczne odłączanie i przyłączanie kolejnych modułów, nie stanowi żadnego zagrożenia technicznego. To niewątpliwie osobliwa sprawa, ale mimo wszystko w przypadku tradycyjnego budownictwa, taki manewr byłby zwyczajnie niemożliwy do zrealizowania. Co więcej, jeśli stwierdzimy, że dana lokalizacja budynku nam zwyczajnie nie leży, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten budynek przestawić w inne miejsce – przykłady takich zastosowania tego rozwiązania znajdziemy chociażby na PoradyBudowlane.pl. Jest to bardzo prosty mechanizm, który sprawia, że mamy pełną dowolność. Błyskawiczny czas budowy to z pewnością również jeden z tych atutów, który niewątpliwie stanowi siłę takich obiektów.
Duża schematyczność to poważna wada
Trzeba jednak zwrócić uwagę, że takie kontenery, to mimo wszystko jasno określone były, które mogą być schematyczne i powtarzalne. Różnica koloru z pewnością to za mało, abyśmy mogli je postrzegać jako obiekty bez tak zwanych ograniczeń architektonicznych. Niektóre te proste formy przypadną do gustu, jednak miłośnicy bardziej skomplikowanych konstrukcji, mogą poczuć się zawiedzeni w takiej sytuacji. Decyzja czy wybierzemy, tego typu rozwiązanie techniczne należy tylko i wyłącznie do nas samych.